Zasady projektowania zbiorników żelbetowychna ciecze z uwzględnieniem wymagań Eurokodu 2

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 45,00 zł 45.00
Cena netto: 42,86 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 9460

Opis

Zasady projektowania zbiorników żelbetowych na ciecze z uwzględnieniem
wymagań Eurokodu 2. Przykłady obliczeń

 

Przedmiotem niniejszego opracowania są propozycje usystematyzowania zasad projektowania żelbetowych zbiorników na ciecze w świetle wymagań zawartych w Eurokodach. Wymagania te są zamieszczone w wielu normach omawianego typu, ich częściach, rozdziałach i załącznikach, natomiast w procesie projektowania wszystkie one muszą być spełnione równocześnie i we wzajemnych związkach.
Ujęte zagadnienia pozwalają Czytelnikowi uzyskać ogólny pogląd, jak zmieniają się zasady zestawienia obciążeń działających na zbiorniki, zwłaszcza klimatycznych i wymuszonych oraz ich kombinacji. Omówiono również nietypowe oddziaływania na konstrukcje zbiorników, takie jak nieustalony przepływ ciepła i zmiany temperatury z uwagi na procesy hydratacji, dodatkowe odkształcenia pełzania w podwyższonej temperaturze oraz odkształcenia i naprężenia wymuszone w elementach żelbetowych z więzami zewnętrznymi.
Zamieszczone zostały przykłady obliczeń zbiorników żelbetowych, biorąc pod uwagę różnego typu oddziaływania, które należy uwzględniać w świetle wymagań Eurokodów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl