Ochrona przeciwporażeniowa w układach energoelektronicznych

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 38,85 zł 38.85
Cena netto: 37,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 13940

Opis

Ochrona przeciwporażeniowa w układach energoelektronicznych

 

Urządzenia energoelektroniczne należą do grupy urządzeń o różnych własnościach i parametrach wymagających indywidualnego doboru środków ochrony przeciwporażeniowej i przeciwpożarowej podczas przekształcania energii prądu przemiennego na energię prądu stałego oraz ze stałego na przemienny o innym napięciu i innej częstotliwości. Przekształcanie energii powoduje istotne trudności w sposobie zabezpieczania personelu obsługującego przekształtniki i maszyny robocze przed możliwością porażenia prądem oraz powstania pożaru w przekształtniku lub linii zasilającej w przypadku nie możliwości wyłączenia urządzenia przy jego doziemieniu.

W pracy przedstawiono charakterystykę układów energoelektronicznych złożonych z szeregu obwodów o różnych napięciach zasilania. Podano podstawowe zasady doboru środków ochrony przeciwporażeniowej i pożarowej przekształtników częstotliwości tak, aby uzyskać pewną dla obsługi i konserwacji oraz niezawodną pracę urządzenia. Bezpieczna praca urządzeń energoelektronicznych wymaga specyficznego doboru środków ochrony przeciwporażeniowej przed dotykiem bezpośrednim i pośrednim, które są już regulowane przez przepisy. Praktyka wykazuje bowiem, że zagadnienia związane z bezpieczeństwem i kompatybilnością należy rozpatrywać w okresie rozpoczynania opracowań nowych urządzeń. Dopasowanie wykonanych układów do wymagań bezpiecznej pracy urządzeń prowadzi do bardzo kosztownych rozwiązań.

Poradnik jest przeznaczony dla projektantów, wykonawców, użytkowników i dydaktyków zajmujących się projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją urządzeń energoelektronicznych. Z poradnika mogą korzystać uczniowie oraz przyszli adepci zawodów elektrycznych.

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl