Mieszkania od A do Z

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 15,65 zł 15.65
Cena netto: 14,90 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 44981

Opis

Mieszkania od A do Z. Kupno i sprzedaż;
Darowizna i spadek; Wynajem i budowa;
Kredyt i rata

 

Pewnie nawet o tym nie wiemy, ale mieszkanie - w świetle przepisów prawa - jest po prostu rzeczą. Kodeks cywilny bowiem dzieli rzeczy na nieruchomości i ruchomości, a nieruchomości z kolei na grunty, budynki i części budynków, czyli tzw. nieruchomości lokalowe.
Przepisy dotyczące obrotu nieruchomościami prywatnymi zawarte są w zasadzie w jednym akcie prawnym,, czyli kodeksie cywilnym. Inne nieruchomości podlegają na przykład prawu spółdzielczemu, prawu lokalowemu, ustawie o gospodarce gruntami czy wywłaszczaniu nieruchomości. Dodatkowe normy zawarte są w ustawie o hipotece i księgach wieczystych oraz w prawie o notariacie. Słowem – to co dotyczy nieruchomości rozsiane jest po wielu aktach prawnych - tak wielu i tak różnorodnych, że rozwiązanie jakiegokolwiek problemu z tej dziedziny bywa trudne, a często nawet wręcz niemożliwe bez fachowej pomocy.
Ten poradnik zawiera podstawowe wskazówki, jak zgodnie z obowiązującymi przepisami podejść do problemów, z którymi najczęściej się zmagamy. Z taką instrukcją zrobienie pierwszych kroków na pewno będzie łatwiejsze.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl