Międzynarodowe Standardy Wyceny 2005. Wydanie polskie

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 107,94 zł 107.94
Cena netto: 102,80 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 34310

Opis

Międzynarodowe Standardy Wyceny 2005.
Wydanie polskie

 

Międzynarodowe Standardy Wyceny zostały po raz pierwszy opublikowane w 1985 r. przez Międzynarodowy Komitet Standardów Wyceny Aktywów (TIAVSC), obecnie IVSC - The International Valuation Standard's Comittee. Uwzględniają one potrzeby i wymogi krajów z różnych kontynentów, są tak rozwijane, by mogły stanowić punkt odniesienia dla użytkowników na całym świecie.

Światowe standardy wyceny mają ułatwić transakcje transgraniczne i przyczynić się do zwiększenia aktywności międzynarodowych rynków nieruchomości przez promowanie wiarygodności wycen, wykonanych dla celów zabezpieczenia wierzytelności kredytodawców, dla transferu prawa własności i dla rozstrzygnięć w sprawach sądowych i kwestiach podatkowych. Celem tych standardów jest nie tylko wypracowanie zasad wyceny dla potrzeb transgranicznego przepływu kapitału, ale ich rola jest znacznie szersza, przejawia się bowiem we wpływie na kształt regionalnych i krajowych standardów. Ich celem jest uznanie i promowanie wspólnych zasad wyceny.

Ujawnia się przekonanie, że wyceny w Europie powinny raczej być opracowane według światowych standardów. Przykładem tych dążeń jest polityka RICS, odrzucająca wyraźnie rodzime standardy i zmierzająca do zastąpienia ich przez międzynarodowe standardy, uzupełnione krajowymi wytycznymi.

TEGoVA, która w 1981 r. opublikowała swoje własne standardy wyceny i wytyczne pod nazwą "Błękitna Księga" i IVSC dążą do ujednolicenia obu standardów. Widoczne to jest przede wszystkim na obszarze przyjęcia takich samych definicji wartości, uzgodnienia zasad i procedur wykonywania wycen. Międzynarodowe Standardy Wyceny są zbiorem wytycznych, wyjaśniających zastosowanie metod do wycen rynkowych i nierynkowych, pozwalają odróżnić terminologię rachunkową od terminologii wyceny.

Międzynarodowe Standardy Wyceny dostarczają potężną dawkę wiedzy z zakresu wyceny mienia, a więc nie tylko nieruchomości. Obejmują zarówno rynkowe, jak i nierynkowe podstawy wyceny, zastosowanie wyceny dla sprawozdań finansowych (MSSF/IFRS), jak też bogate wskazówki interpretacyjne dla celów kredytowych. U polskiego czytelnika duże zainteresowanie wzbudzi z pewnością "biały zeszyt" zawierający wytyczne dotyczące wyceny na rynkach wschodzących.

 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl