

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych. Tom 3





Opis
Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2
i norm związanych. Tom 3
Kolejna już edycja tej znanej w środowisku budowlanym książki, obecnej na rynku wydawniczym od ponad 25 lat . Nowe wydanie zostało znacznie poszerzone i uzupełnione. W sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy „europejskie” (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z przedstawienia w pełni zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma rysunkami i zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów – pokazującymi je w rzeczywistości.
Pierwsze trzy tomy obejmują obliczanie i konstruowanie najczęściej stosowanych elementów i konstrukcji żelbetowych, zarówno monolitycznych, jak i prefabrykowanych. Przedstawiono tu również praktyczne zasady prawidłowego stosowania wspomagania projektowania obliczeniami komputerowymi.
W trzecim tomie podręcznika Autor omówił szeroko zasady obliczania i konstruowania słupów i ścian, także ścian oporowych, zasady aproksymacji konstrukcji żelbetowych modelami prętowymi (kratownicowymi), obliczanie i konstrukcję miejsc szczególnych (naroży, węzłów, wsporników, otworów, przegubów) oraz projektowanie fundamentów. Osobny, nowy rozdział został poświęcony projektowaniu posadzek przemysłowych – zagadnieniu, które dotychczas nie było szerzej omówione w literaturze przedmiotu.
Jest to znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów.
Opinie o produkcie (0)





- Cennik RMS - ICCP Informacje o cenach RMS 1 kwartał 2023 - książka
- BCB 1 kwartał 2023 - stawki, narzuty - książka
- BCB-PDF 1 kwartał 2023 - stawki, narzuty
- Cennik RMS - ICCP-CD 1 kwartał 2023 Informacje o cenach RMS
- Cennik RMS - ICCP-PDF 1 kwartał 2023 Informacje o cenach RMS
- CR-CD 1 kwartał 2023 - ceny robót, asortymentów, obiektów - płyta CD - tylko do wybranych programów kosztorysowych
- IWNB cz.1 Budynki 1/2023 - ceny obiektów budowlanych - książka
- IWNB cz.1 PDF Budynki 1/2023 - ceny obiektów budowlanych - plik PDF
- CKZ-CD 1 kwartał 2023 - ceny robót w obiektach zabytkowych - płyta CD- tylko do wybranych programów kosztorysowych
- IWNB cz.2 Budowle 1/2023 - ceny obiektów budowlanych - książka