Ekonomiczne korzyści wynikające z optymalnego doboru przekładników

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena brutto: 30,45 zł 30.45
Cena netto: 29,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 36210

Opis

Ekonomiczne korzyści wynikające
z optymalnego doboru przekładników

 

Najważniejszymi i najdroższymi aparatami w rozdzielniach elektroenergetycznych są: po pierwsze wyłączniki, po drugie wyłączniki i po trzecie wyłączniki. Przekładniki chociaż stanowią tylko około 10% wartości rozdzielnicy, to skutki niewłaściwego doboru parametrów przekładników do parametrów sieci elektroenergetycznej mogą spowodować niekorzystne skutki w postaci:

  • wielokrotnego, wzrostu opłat za pobór energii elektrycznej,
  • nieuzasadnionego wzrostu kosztów budowy rozdzielnicy,
  • kosztów spowodowanych awariami sieci elektroenergetycznej.


W opracowaniu tym rozważania dotyczyć będą tylko tych problemów doboru parametrów przekładników, które mogą przyczynić się do minimalizacji wyżej wymienionych kosztów.
Nie ma jedynej prostej zasady pozwalającej bez wnikliwego rozpatrzenia, dobrania optymalnych parametrów przekładnika do obwodu elektroenergetycznego, zapewniającej dokładny pomiar energii i właściwe określenie mocy umownej. Wiedza zawarta w tym opracowaniu na temat zmieniających się własności metrologicznych dla różnych pomiarowych klas dokładności przekładników w stosunku do prądu pierwotnego umożliwi optymalne dopasowanie pomiaru do zróżnicowanych charakterystyk obciążenia obwodu elektroenergetycznego. Intencją autora jest opisanie takich metod zmniejszenia kosztów, które zadowolą inwestorów, eksploatatorów oraz pogodzą wymagania dostawcy i oczekiwania odbiorców energii elektrycznej.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl