Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena brutto: 39,90 zł 39.90
Cena netto: 38,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 1737

Opis

Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne.
Środowiskowe uwarunkowania przygotowania i realizacji

 


Wdrażanie prawa wspólnotowego Unii Europejskiej spowodowało wiele zmian przepisów prawnych i organizacyjnych związanych z procesem planowania, przygotowania i realizacji inwestycji. Szczególnymi regułami są zwłaszcza obwarowane przedsięwzięcia finansowane ze środków publicznych.

Autor, korzystając z wieloletniego doświadczenia zdobytego podczas współpracy z inwestorami, jednostkami nadzorującymi i wykonawcami, mając na uwadze trudności ograniczające prawidłowe planowanie i przygotowanie procesu inwestycyjnego, omówił w książce:

  • miejsce i rolę inwestora oraz projektanta w procesie projektowym;
  • aktualne praktyki niesprzyjające opracowaniu dobrej jakościowo dokumentacji;
  • modele kontraktowe przygotowania poszczególnych elementów dokumentacji projektowej ze wskazaniem powiązań między poszczególnymi opracowaniami;
  • podział prac projektowych na odrębne zamówienia i sposoby ich zamawiania, określając wady oraz zalety dla każdego wariantu;
  • procedury środowiskowych uwarunkowań na etapie przygotowania i realizacji inwestycji
  • metodologię wyboru wykonawcy prac projektowych nie tylko na podstawie kryterium cenowego, lecz także na podstawie innych kryteriów, wymiernych i niewymiernych..


Przedstawione procedury mogą stanowić użyteczne źródło informacji do przygotowania dokumentacji środowiskowej, w tym raportów oddziaływania na środowisko i środowiskowych planów zarządzania budowami.

Książka jest przeznaczona dla pracowników wyspecjalizowanych jednostek gospodarczych zajmujących się planowaniem, przygotowaniem i realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych oraz odpowiednich wydziałów administracji samorządowej i państwowej. Z pewnością skorzystają z niej również studenci kierunków budownictwo, inżynieria środowiska, ochrona środowiska.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl