WRC - wskaźniki ruchu cen - wydania archiwalne

Dostępność: duża ilość
Cena brutto: 67,50 zł 67.50
Cena netto: 54,88 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

WRC - Wskaźniki Ruchu Cen Obiektów i Robót Budowlanych - wydania archiwalne (w wersji PDF, książkowej lub w formie wydruku komputerowego z pieczęcią potwierdzającą zgodność z oryginałem) -  poszczególne roczniki i kwartały dostępne na zamówienie

 

Niniejszy zeszyt, o skróconej nazwie WRC, ma na celu bezpośrednie zorientowanie odbiorców w zmianach cen zachodzących w budownictwie.

Zeszyt WRC składa się z trzech części:

  • Część I ukazuje ruch cen na przykładzie wybranych obiektów indywidualnych, druga natomiast, odnosi się do wyodrębnionych grup obiektów określonego rodzaju.
  • Część II obejmuje budynki mieszkalne jednorodzinne w technologii tradycyjnej, pawilony handlowo-usługowe, budynki warsztatowe, budynki inwentarskie, garaże oraz budynki przychodni i ośrodków zdrowia.
  • Część III, obrazuje udział procentowy poszczególnych składników kalkulacyjnych, a więc R, M, S, Kp, Kz i Z w kosztach budowy obiektów.

Zeszyt w części I nawiązuje do "Informacyjnego zestawu Wskaźników Nakładów na obiekty Budowlane - IWNB", gdzie zainteresowani znajdą wyczerpujące charakterystyki obiektów, których dotyczą zamieszczone tu wskaźniki ruchu cen. Natomiast część II - wskaźniki ruchu cen obiektów, jak i część III - procentowy udział składników kalkulacyjnych w cenach wybranych grup obiektów, zostały oparte na materiale statystycznym, wykraczającym poza ramy IWNB.

Dla prezentacji zmian cenowych zastosowaliśmy formę stablicowanych mnożników obrazujących ruch cen w poszczególnych kwartałach, a także umożliwiających wyznaczenie wskaźników zmian oraz określenie cen w poziomie dowolnego okresu na przestrzeni czterech ostatnich kwartałów, do bieżącego kwartału bieżącego roku włącznie. Wskaźniki wyrażone są w procentach odnoszących się każdorazowo do poprzedniego kwartału, któremu nadaje się wartość 100%. Stąd też dany wskaźnik określa zawsze procent zmiany cen w stosunku do poprzedniego kwartału. Tym samym, aby wyznaczyć wskaźnik dla okresów dłuższych niż jeden kwartał, wystarczy przemnożyć przez siebie wskaźniki kwartalne w odpowiednim przedziale czasowym, pamiętając że są to wskaźniki procentowe.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl