Nowe technologie, izolacje, normy, koszty

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 52,50 zł 52.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 1151

Opis

Nowe technologie w budownictwie
1. Izolacje
cz. 2 Normy, koszty

 

Zeszytem "Nowe technologie w budownictwie. Izolacje" otwieramy kolejna serię publikacji periodycznych mających w zamierzeniu uzupełniać i uaktualniać nasz dotychczasowy profil wydawniczy, którego głównym nurtem jest dostarczenie danych techniczno-ekonomicznych do wyceny budynków, budowli i nieruchomości. W miarę upowszechniania się w budownictwie nowych technologii i materiałów pochodzenia krajowego i zagranicznego, doskonalenia się technik wyceny wraz z formowaniem się rynku nieruchomości zachodzi potrzeba dostarczenia publikacji odpowiadających rozwijającemu się zapotrzebowaniu. Pragniemy dostarczać dane do pogłębionej oceny technicznej i uściślonej wyceny budynków istniejących i nowo wznoszonych, ale nie tylko.

Nową serię zeszytów adresujemy do inwestorów, projektantów, wykonawców, rzeczoznawców, biegłych do wyceny nieruchomości, kosztorysantów itp. zawodów, których twórcza działalność kształtuje budownictwo.

Pragniemy uprzedzić, że figurujące w tytule słowo NOWE traktujemy raczej selektywnie jako synonim AKTUALNE, rozgraniczenie bowiem między tym co nowe, a tym co już na takie miano nie zasługuje jest w budownictwie mało sensownie, bo z jednej strony zmiany nie zachodzą z dnia na dzień, a z drugiej produkt budowlany trwa przez dziesięciolecia i stulecia.

W rozdziale II ujęto normy i podstawy wyceny.

Normy wykonano na jednostki scalone, do sporządzania norm wykorzystano nakłady z KNR-ów, KNP, analiz indywidualnych. Normy te tworzą katalog norm zakładowych o numerach:

  • 0014.KNZ - katalog norm zakładowych na docieplenie ścian oraz izolacji przeciwwodnych
  • 0015.KNZ - katalog norm zakładowych na wykonanie izolacji rurociągów

Normy wykonano w układzie norm z KNR-ów.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl