KPL8-ICCP ekspres - ceny materiałów i sprzętu - książka - abonament roczny

abonament.png
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Cena brutto: 276,48 zł

Cena regularna: 315,36 zł

276.48
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 286,20 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
Cena netto: 256,00 zł

Cena regularna: 292,00 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 265,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ORGBUD-SERWIS
Kod produktu: EXkpl8-abonament

Opis

Abonament roczny INFOCENBUD wydawnictw ORGBUD-SERWIS
(12 wydań w ciągu roku)

Komplet VIII ICCP ekspres - ceny materiałów i sprzętu

w wersji papierowej

 

Informacyjny zestaw cen czynników produkcji budowlanej w wersji EKSPRES

ukazuje średnie w skali kraju ceny nabycia wybranych materiałów bez podatku VAT, średnie i  minimalne ceny zakupu wybranych materiałów również bez podatku VAT, kosztorysowe ceny pracy podstawowych jednostek sprzętowych – bez VAT oraz kosztorysowe stawki robocizny w kalkulacji cen robót z zakresu budownictwa ogólnego.

Informacyjny zestaw cen w wersji EKSPRES zapewnić ma bieżącą, ogólną orientację w wysokości stawek i cen czynników produkcji występujących aktualnie w obrocie handlowym i kosztorysowaniu.

Koszty zakupu ujęte w cenach nabycia materiałów ustalono na podstawie badań rynkowych oraz szczegółowych analiz cen i warunków transportu określonych materiałów.

Zestaw obejmuje wybrane, podstawowe: materiały budowlane, materiały instalacyjne, materiały elektryczne, jednostki sprzętu i transportu technologicznego oraz robociznę. Informacje o nich przedstawiono w postaci tablic o tradycyjnym układzie wierszowo-kolumnowym, w którym poszczególne wiersze odpowiadają rodzajom materiałów bądź sprzętu.

Opisy czynników produkcji przystosowano do potrzeb kosztorysowania w nawiązaniu do obecnej oferty rynkowej. Symbolikę materiałów przyjęto z nowo opracowanych i wydanych przez nasz Ośrodek Katalogów Materiałów Budowlanych, Instalacyjnych i Elektrycznych M.G.P i B.


 

Publikacje wydane w wersji książkowej służyć mają przede wszystkim:

- wykonawcom robót budowlanych, jako podstawa wyceny nakładów rzeczowych w kosztorysach ofertowych i powykonawczych, opracowanych metodą szczegółową, a także jako pomoc przy wyborze dostawców i usługodawców

- zamawiającym, względnie działającym na ich zlecenie biurom projektów za podstawę wyceny nakładów rzeczowych w kosztorysach inwestorskich zadań nie realizowanych ze środków publicznych,

- służbom inwestorskim za pomoc przy ocenie, uzgadnianiu lub weryfikacji kosztorysów przedkładanych przez wykonawców robót

- rzeczoznawcom różnych instytucji za pomoc przy szacowaniu kosztów robót budowlanych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl