Opcje przeglądania
Cena

Cenniki do kosztorysowania uproszczonego - ceny robót, asortymentów i obiektów budowlanych

Cenniki do kosztorysowania uproszczonego

Bazy cenowe stosowane przede wszystkim w zamówieniach publicznych, przy sporządzaniu kosztorysów inwestorskich i ofertowych, a także powszechnie w kalkulacji kosztorysowej gdy źródłem finansowania są środki prywatne. 

Cenniki do kosztorysowania uproszczonego - ceny robót

Cenniki do kosztorysowania uproszczonego - ceny robót, asortymentów i obiektów budowlanych

Informacje o cenach robót budowlanych do szybkiego sporządzania kosztorysów i wycen metodą uproszczoną - ICR. Kwartalnie wydawane zeszyty, podzielone na rodzaje robót, zawierają w sumie kilkadziesiąt tysięcy pozycji robót skalkulowanych w oparciu o powszechnie stosowane katalogi normatywne, wykorzystywane zarówno w kosztorysach wykonawców robót, jak i inwestorów. Zeszyty ICAR to informacje o cenach scalonych asortymentów robót.

Dla robót dotyczących obiektów zabytkowych publikowane są zeszyty CKZ. Inwestorzy publiczni znajdą również przydatne informacje w zeszytach CSRB i RCI. Serwis informacji cenowych budownictwa ORGBUD-SERWIS jest wydawany od 1989 roku, jest solidną i szeroką bazą informacji cenowych, stanowiącą znaczącą alternatywę i uzupełnienie innych publikacji z tego zakresu (Sekocenbud, Intercenbud i in.).

Serwis informacji cenowych budownictwa ORGBUD-SERWIS jest wydawany od 1989 roku, jest solidną i szeroką bazą informacji cenowych, stanowiącą znaczącą alternatywę i uzupełnienie innych publikacji z tego zakresu (Sekocenbud, Intercenbud i in.).

Cenniki do kosztorysowania uproszczonego, to zbiory cen robót opracowane dla poszczególnych branż. Bazy cenowe stosowane są przede wszystkim w zamówieniach publicznych, przy sporządzaniu kosztorysów inwestorskich i ofertowych, a także powszechnie w kalkulacji kosztorysowej, gdy źródłem finansowania są środki prywatne. Zastosowanie cenników do kosztorysowania uproszczonego jest bardzo szerokie, a firmy chętnie z nich korzystają. Zbiór ten stanowi podstawę do sporządzenia kosztorysu opartego o aktualne poziomy cenowe. Korzystając z bazy INFOCENBUD, można wycenić inwestycję zgodnie z warunkami rynkowymi.

Kosztorysowanie uproszczone - cenniki profesjonalne

Cenniki do kosztorysowania uproszczonego składają się z zestawienia poszczególnych pozycji zawierających szczegółowe informacje na temat kosztów materiałów, robocizny oraz pracy sprzętu, związanych z wykonaniem określonej roboty budowlanej.
Za podstawę opracowania informacji kosztowo-cenowych przyjęto:
- kosztorysowe normy nakładów rzeczowych z KNR,
- średnie w skali kraju stawki robocizny i pracy sprzętu oraz średnie hurtowe ceny materiałów budowlanych z kosztami zakupu,
- średnie w skali kraju wskaźniki narzutu kosztów pośrednich i zysku.

Cenniki do kosztorysowania uproszczonego stworzone przez specjalistów z branży

Bazy cenowe stanowią podstawę do sporządzania kosztorysów. Wydawnictwa zawierające ceny robót, ułatwiają wiarygodne wykonanie wyceny.
Cenniki dostępne w tej kategorii zostały przygotowane przez specjalistów, którzy zajmują się wyceną prac budowlanych. W zależności od wybranego rodzaju bazy, może ona zawierać odmienny zakres prac.

Bazy cenowe jako obowiązek formalny

W przypadku zamówień publicznych stosowanie baz cen robót stanowi jeden z elementów przygotowania kosztorysu inwestorskiego, który to inwestor ma obowiązek sporządzić.
Inaczej sytuacja wygląda w przypadku finansowania inwestycji realizowanych ze środków prywatnych, gdzie nie ma prawnego obowiązku korzystania z cenników do kosztorysowania uproszczonego. Jednak ich stosowanie ułatwia określenie rzetelnego kosztorysu inwestycji, opartego na rzeczywistych warunkach rynkowych.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl